Bio

Witam, nazywam się Piotr Stryczniewicz. Dietetykiem jestem z wykształcenia, ale przede wszystkim z pasji oraz chęci pomocy w doborze właściwego modelu żywienia, w zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta.

Ukończyłem studia na Uniwersytecie Przyrodniczym na kierunku Żywienie Człowieka i Dietetyka oraz ponad 20 szkoleń z tematyki żywieniowej.

Ciągle się dokształcam i zamierzam to robić w przyszłości, po to, aby świadczyć porady na jak najwyższym poziomie, w zgodzie ze najnowszymi badaniami oraz wytycznymi Polskiego Instytutu Żywienia i Żywności.

Doświadczenie zdobywałem przez 8 lat, rozpisując plany żywieniowe jako trener i doradca żywieniowy Freelancer w klubie Strefa Gym&Fitness oraz na prywatnych konsultacjach.

Swoja wiedzę opieram o wykształcenie, zdobyte doświadczenie w pracy z pacjentem, liczne szkolenia, w których brałem udział oraz najnowsze badania naukowe, wykorzystywane jako fundament wiedzy.

Moja pasja do szeroko pojętego żywienia, rozpoczęła się w 2005 roku. Zacząłem czytać różne periodyki o tym, jak żywienie wpływa na zdrowie i aspekty regeneracyjne, u ludzi w rożnym wieku oraz  o różnym stanie zdrowia. Przełomem był rok 2008, kiedy  to zachorowałem na skomplikowane zapalenie płuc, były antybiotyki, które nie pomogły oraz utrzymujący się 30 dni duszący kaszel.

Jako, że konwencjonalne metody leczenia w postaci antybiotykoterapii nie przyniosły żadnych rezultatów, a wręcz stan zdrowia się pogarszał – nie miałem siły ani wydolności na treningach, zaczęły mi się sypać włosy, postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce, nie lekceważąc oczywiście podstaw nauki.

Dzięki zdobytej wiedzy oraz praktyce, wyszedłem ze swoich problemów zdrowotnych, natomiast zainteresowanie aspektem żywienia pozostało ze mną do dzisiejszego.
W swojej pracy z pacjentem przede wszystkim zwracam uwagę na indywidualne podejście, aspekt zdrowotny, kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz ich utrzymanie. Efektem tego jest, tak pożądana przez wszystkich szczupła i ładna sylwetka.

Plany żywieniowe dobieram indywidualnie, mając na uwadze stan zdrowia, preferencje smakowe klienta, jego budżet, nawyki żywieniowe, rozkład dnia codziennego.

Przekonuję, iż zdrowe jedzenie może być smaczne, i wcale nie musi być monotonne. Trzeba tylko dobrać właściwy środek do pożądanego przez pacjenta celu. Często to pacjenci są moją inspiracją i sam korzystam z ich pomysłów na daną modyfikację potrawy.

Jako że aktywność fizyczna jest ze mną od dziecka, jestem zwolennikiem jej uprawiania, choćby rekreacyjnie, w dowolnej formie: trening siłowy, rower, pływanie, koszykówka, sporty walki, bieganie, pilates czy nordic walking. Wybór jest spory. Dzięki temu, iż jestem także wykwalifikowanym trenerem, łatwo mi dobrać odpowiedni rodzaj aktywności pod pacjenta.

Natomiast to właśnie rekreacja sportowa przyczynia się do regulacji hormonów, oddechu, poziomu glukozy, insuliny oraz pozostałych parametrów zdrowotnych, w dużo większej mierze aniżeli apteczne leki.

Stale podnoszę swoje kwalifikacje na szkoleniach oraz certyfikowanych kursach, po to, aby świadczyć porady na jak najwyższym poziomie, w zgodzie ze najnowszymi badaniami naukowymi EBM oraz respektując zalecenia Polskiego Instytutu Żywienia i Żywności

Doświadczenie jako dietetyk oraz doradca żywieniowy zdobyłem pracując 8 lat w klubie Strefa Gym&Fitness oraz na prywatnych konsultacjach”.

W swojej pracy z pacjentem zwracam przede wszystkim uwagę, na indywidualne podejście, aspekt zdrowotny, kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz ich utrzymanie. Efektem tego jest, tak pożądana przez wszystkich szczupła i zgrabna sylwetka.